x
Ücretsiz Kargo 75 ve üzeri kargo bizden
İade ve Değişim 14 gün içinde iade imkanı
Güvenli Alışveriş SSL Sertifikası ile güvendesiniz

Çanta

Hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılan çantalar hem kullanışlı hem de oldukça popülerdir. Eğer çantayı tanımlayacak olursak; içine malzeme konulan deri, meşeler gibi farklı kumaşlardan yapılan, ağzı açılıp kapanabilen aksesuarlardır. Dünya genelinde çantanın kullanımı çok eski zamanlara dayanmaktadır. Türklerde çantanın tarihi yaklaşık olarak Orta Asya dönemine ulaşmaktadır. Başlarda torba çeklinde kullanılan çantalar zaman içerisinde modernleşmiş ve günümüzdeki şeklini almıştır.

Çantalar günümüzde normal günlük hayatta takılan, özel günlerde takılan ve gece kullanılan çantalar gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Çanta kullanmada ki asıl amaç kişinin kendisi için gerekli olan malzemeleri yanında taşıması ve korumasıdır. Erkek çantaları kadınların ki kadar çeşitlilik göstermezken, kadınların kullandıkları çanta modelleri oldukça çeşitlilik arz etmektedir. Çantalar kullanıldıkları yere göre iki ayrı grupta incelenirler. Spor çantalar genel olarak iş, plaj, seyahat ve okul gibi yerlerde tercih edilir. Bu çanta modelleri genel olarak spor ve günlük giyimi tamamlayabilen niteliktedirler. Bu tarz çantalar oldukça tercih edilen çanta modelleridir. Fantazi çantalar ise daha çok özel günlerde ve gece çıkarken kullanılan çantalardır. Kokteyl, çay, parti gibi durumlarda kullanılırlar. Genel olarak spor çanta modellerine göre daha süslüdürler. Simli ve parlak görünümde olabilirler. Bu modeller de birçok kadının ilgisini çekebilecek niteliktedirler.

Çantaların yapımına göre ise birçok kategori bulunmaktadır. Deri çantalar daha kaliteli ve kullanımı uzun ömürlü çantalardır. Birçok renk çeşidi bulunmaktadır. Kumaş çantalar günlük hayatta tercih edilen özelliktedirler. Deri kadar uzun ömürlü olmasa da oldukça kalitelidirler. Bu modeller kadınların oldukça ilgisini çekmektedir. Metal çantalar günümüzde oldukça modadır ve genelde gece dışarı çıkarken kullanılmaktadır. Kişinin kombinine göre değişiklik göstermektedir. Hasır çantalar genel olarak yazın kullanılan ve büyük ilgi gören çantalardır. Özellikle plajlarda ve tatillerde birçok kadının tercihi olmaktadır. Pul ve boncuk çantalar günlük hayatta rahatça kullanılır ve tamamen zevke bağlıdır. Çeşitli renklerde ve motiflerde karşımıza çıkmaktadırlar. Bu çantaların yapısal olarak da farklı özellikleri bulunmaktadır. Sitemiz üzerinden hem erkek hem de kadın çanta modellerini inceleyebilir ve kendi tarzınızı yakalayabilirsiniz.


Kampanyalardan habersiz kalma!