x
Ücretsiz Kargo 75 ve üzeri kargo bizden
İade ve Değişim 14 gün içinde iade imkanı
Güvenli Alışveriş SSL Sertifikası ile güvendesiniz

Topuklu Ayakkabı

Topuklu ayakkabının tarihi oldukça eski dönemlere dayanmaktadır. Bu ayakkabı modelleri kişilerin kullanım ihtiyacından dolayı meydana gelmiştir. Eski zamanlarda mısırlı çitçiler toprağa batmamak için bu tarz ayakkabıları kullanmaya başlamışlardır. 17. yüzyıldan sonra topuklu ayakkabılar kadınlar tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Kadınlar o kadar yüksek topuklar giyiyordu ki yalnızca değnek yardımıyla yürüyebiliyorlardı. Zaman içerisinde bu topuklar daha da küçülmeye başladı ve kadınların normal günlük hayatta kullanabileceği hale gelmiştir. Önceden sadece bir ihtiyaç doğrultusunda kullanılan bu ayakkabılar zaman içerisinde zarif ve şık görünmek için kullanılmaya başlanmıştır.

Kadınların topuklu ayakkabı tutkusu geçmiş yıllardan günümüze kadar devam etmektedir. Hem çekici hem de şık bir görüntü sağlayan topuklu ayakkabı modelleri günümüzde birçok renk ve çeşide sahiptir. Farklı topuk modelleri ile her yaşa ve her ayağa uyum sağlayan bu ayakkabı modelleri günümüzde hemen hemen her kadın tarafından tercih edilmektedir. İnce ve kalın topukları gibi çeşitleri bulunan bu ayakkabılar birçok şekilde kombinlenebilmektedir. Birçok çeşitte ve modelde karşımıza çıkan topuklu ayakkabılar hem yaz aylarında hem de kış aylarında yoğun olarak tercih edilmektedir. Özellikle de iş kadınlarının ayakkabı tercihleri genelde bu modelden yana olmaktadır.

Giyildiği zaman boyun uzamasını sağlayan topuklu ayakkabılar, sizleri olduğunuzdan daha ince gösterebilmektedir. Kadınları hem çekicilik hem de özgüven katan bu ayakkabı modellerinin farklı farklı çeşitleri bulunmaktadır. Açık topuklu ayakkabılar, deri modeller, rugan modeller, süet modeller, ince topuk, kalın topuk, alçak topuk, dolgu topuk ve yüksek topuk gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Ayak şeklinize uygun topuklu ayakkabı modelleri sizin daha rahat hissetmenize yardımcı olur. Mutlaka doğru numarayı ve doğru modeli tercih etmelisiniz. Doğru seçilmiş her ayakkabı ayak sağlığınızı korur ve rahat olmanızı sağlar. Topuklu ayakkabı modelleri fiziğinizi daha biçimli gösterir ve zayıf gözükmenizi sağlar. Tabi ki bunun için belli püf noktaları vardır. Kombinlerinize ve vücut şeklinize uygun modeller seçerek gerçekten harika bir fizik ve görünüm elde edebilirsiniz. Tarzınızı yansıtmak, kombinlerinizi hareketlendirmek ve şık görünmek için topuklu ayakkabı siparişi verebilirsiniz.


Kampanyalardan habersiz kalma!