x
Ücretsiz Kargo 75 ve üzeri kargo bizden
İade ve Değişim 14 gün içinde iade imkanı
Güvenli Alışveriş SSL Sertifikası ile güvendesiniz

Çocuk Ayakkabı

Çocukların ayak gelişimi oldukça önemli bir durumdur. İyi ve kötü ayakkabı seçimi onların ayak gelişimine etki etmektedir. Çocuklara ayakkabı seçimi yapmadan önce ayak ölçüsünden emin olmanız gerekmektedir. İki ayak arasında uzunluk farklı olabileceği için iki ayağı da ayrı ayrı ölçmeniz gerekmektedir. Ayakkabı ayağın şekline uygun olmalıdır. Çocuk ayakkabı modellerinde ortopedik olma durumu çok önemlidir. Çünkü ayaklar henüz gelişim sürecindedir ve kötü ayakkabı çocuğun ayak gelişimi olumsuz yönde etkilemektedir. Tercih edilen ayakkabının önünde yaklaşık olarak bir parmak genişliğinde boşluk olmalıdır. Yani çocuğunuz için alacağınız ayakkabı ayak gelişimine engel olmayacak şekilde olmalıdır. Ayakkabının topuk kısmı yani arka kısım ayağa tam olarak oturmalı ve ayaktan çıkmamalıdır. Topuğun kayarak dışarı çıkması engellenmelidir. Ayakkabının tabanı ayak tabanını destekler nitelikte olmalıdır ve yastık gibi olmalıdır. Aynı zamanda taban ayağı yaralanmalardan koruyabilecek nitelikte olmalıdır. Ayakkabının üzerinde kullanılan malzemeler ise, deri gibi nefes alabilen ve esnek özellikte olmalıdır. Diğer dikkat edilmesi gereken durum ise ayakkabının ağır olmamasıdır. Çocuklarınız hafif ayakkabılarla daha rahat hareket edebilirler.

Genel olarak çocuklar yürümeye başladıkları zaman ayakkabı giydirmek doğru olur. Bebeklere ve henüz emekleyen bebeklere ayakkabı giydirmek gerekmemektedir. Ayağı sıcak tutması için kalın çoraplardan yaralanabilirsiniz. Eğer çocuklarınıza kaliteli ve düzgün bir ayakkabı alırsanız, ayakta nasır, yara ve eğrilik gibi problemler oluşmaz. İyi ayakkabı seçimi ayak gelişim hızını arttırmaz sadece çocuklarınızın ayaklarının düzgün bir şekil almasını sağlar. Çocukken yapılan ayakkabı tercihi büyük önem taşımaktadır. Çocuklarınızın ilerleyen zamanlarda ayaklarıyla ilgili sağlık problemleri olmasını istemiyorsanız mutlaka doğru tercihler yapmalısınız.

Günümüzde çocuklar için üretilen pek çok ayakkabı modeli bulunmaktadır. Bu modellerin çoğu ortopedik tabalara sahiptirler. Hem erkek hem de kız çocukları için üretilen ayakkabı modelleri farklı renk ve desenlerle karşımıza çıkmaktadır. Çocuklarınıza mutlaka kaliteli malzemelerden üretilen ayakkabı tercihi yapınız. Eğer çocuğunuzun ayağında herhangi bir sağlık problemi yoksa yukarda bahsettiğimiz özellikte bir model seçebilirsiniz. Sitemiz de birçok farklı yapıda çocuk ayakkabı modeli bulunmaktadır. Bu modellerden çocuğunuzun ayak numarasına uygun modeli sipariş verebilirsiniz. Unutmayın önce ayak sağlığı...


Kampanyalardan habersiz kalma!